Veri Analizi – İstatistik Hizmetleri

DataIst’in verdiği hizmetlerden birisi de veri girişi, veri analizi ve raporlama üzerine. Yüksek lisans ve doktora eğitimi sırasında geliştirdiğimiz İstatistik yöntemler uzmanlığımızı veri analizi ve analiz edilen veriden çıkan sonuçların raporlanması konusunda hizmetinize sunuyoruz. İşte verdiğimiz hizmetler:

Veri Girişi

–       Toplanmış ham verinin istatistik programlarında kullanılabilecek veri tablolarına dönüştürülmesi, veri tabanının kodlanarak son kullanıcının da anlam verebileceği hale getirilmesi. Veri girişini ister elektronik ortama aktarılmamış (anket, soru formu, tüketici dilekleri, vb.) bir formatta bize ulaştırabilir ya da online olarak toplanmış ya da scan edilerek elektronik ortama aktarılmış veriyi bize ulaştırabilirsiniz. Bize ulaşan ham datayı arzu ettiğiniz istatistik uygulamada (SPSS, SAS, Eviews, R, Splus, Stata) kullanılacak şekilde girişini ve değişken kodlamasını yaparız.

–       Girişi yapılan veriyi isterseniz size ulaştırır, isterseniz analiz ve raporlama işlerini de üstleniriz.

–       Veriyi bize ulaştırmanızı takip eden 24 saat içerisinde yapılacak işlerin sıralı listesini ve her bir işlemin ne kadar sure alacağını belirten tam bir iş planını size iletiriz. Bu iş planında mutabık olmaz iseniz değişiklik talep edebilir, ya da projenizi tamamen çekebilirsiniz. Mutabık kalınan iş planı uygulamaya konulur ve her belirlenmiş adım tamamlandığında takibiniz için güncelleme yapılır.

Veri Analizi

–       Eğer verinizin profesyonelce analiz edilmesini ve sonuçların çeşitli platformlarda kullanılacak biçimde raporlanmasını istiyorsanız DataIst olarak size yardım etmeye hazırız.

–       Bize ulaştırılan veri (ya da bizzat girişini yaptığmız data) birden fazla istatistik analiz paketi kullanarak analiz edilebilir. Eğer tercih ettiğiniz bir platform var ise bunu bize iletebilirsiniz. Şu anda teslimatlarımızı SPSS, R, Splus, SAS, Stata, ve Eviews programlarının formatlarında yapabiliyoruz. Eğer istatistik paketleri ile çalışmıyorsanız tüm raporlama, grafikler ve tablolamalar Microsoft Office (Word, Excel) ortamında tarafınıza iletilir.

–       Amaçlarınıza, ihtiyaçlarınıza uygun analiz ve raporlama yöntemini tespit ederiz ve 10 yılı aşkın istatistik analiz ve raporlama tecrübemize dayanarak memnun kalacağınızdan emin olduğumuz son ürünü, analiz raporunu size sunarız.

  • Basit istatistik karşılaştırmalar (ortalama farkları, histogramlar, karşılaştırmalı tablolar, frekans dağılımları)
  • Ekonometrik analiz (ileri regresyon yöntemleri, logit, probit, bootstrapping, multiple imputation ile missing data çözümleri)
  • Data reduction yöntemleri (Faktör analizi, Cluster analizi, çok boyutlu ölçeklendirme, reliability testleri)
  • Karmaşık veriler için SEM (Structural Equation Modeling)
  • Tüketici anketleri için istatistik ağırlıklar ile daha güvenli sonuçlar

Veri analiz ve raporlama ile ilgili soru ve görüşleriniz için bize ulaşın:

Tel: 0536 780 9542

e-mail: dataist.info@gmail.com